Opublikowano Dodaj komentarz

Jaki prezent dla noworodka kupić na pierwszą wizytę.

Nie wiesz jaki prezent dla noworodka kupić na pierwsza wizytę? Przeczytaj jakie zabawki dla noworodka sprawdzą się w pierwszych miesiącach życia.

Wybierz zabawkę kontrastową

Jeśli dziecko ma 3 miesiące lub mniej postaw na zabawki kontrastowe. Grzechotki w kontrastowych kolorach są dobrze widoczne dla tak małego dziecka. Jest to prezent stworzony przede wszystkim dla noworodka. Dziecko na tym etapie rozwoju widzi wyraźnie zestawienie mocno kontrastowych barw takich jak czarny i biały. Reszta jest dla niego rozmyta. Dlatego doskonale sprawdzają się zabawki w czarno-białe paski. Wybieraj te, które maja soczyste barwy w odcieniach czerwonego, żółtego niebieskiego czy zielonego. Takie kolory zobaczy wyraźnie w następnej kolejności.

Szukaj lekkich i miękkich zabawek

zestaw maskotka i grzechotka królik na prezent dla noworodka

Dla niemowlaków warto wybierać zabawki miękkie i lekkie. Im lżejsza zabawka tym łatwiej dziecku ją podnieść. Grzechotki, które nie maja żadnych elementów drewnianych i plastikowych są tak lekkie, że podniosą je już noworodki, które mają odruch zaciskania piąstki.

Lekka zabawka będzie bezpieczna dla dziecka. Niemowlęta nie maja jeszcze pełnej kontroli nad ruchami swoich rąk. Zdarza im się złapać zabawkę i machać nią na wszystkie strony. Często kończy się to zderzeniem. Brak twardych elementów ochroni dziecko przez takimi wypadkami. A

Dodatkowo miękką zabawkę bez obaw można wziąć do auta. W samochodzie niezwykle istotne jest, aby zabawki nie miały twardych elementów, które mogą stanowić zagrożenie w czasie stłuczki czy wypadku.

Grzechotka to zawsze dobry pomysł na prezent dla noworodka


Jeśli szukasz zabawki, która na pewno zaciekawi małe dziecko postaw na grzechotki. Zmysł słuchu to najlepiej wykształcony zmysł u noworodka. Dziecko lepiej słyszy niż widzi. Ten zmysł przez pierwsze tygodnie jest bardzo czuły.

Grzechotka sprawdzi się niemal przy każdym maluchu i będzie służyła wiele miesięcy.W pierwszych tygodniach to rodzice mogą poruszać grzechotką na boki. Gdy dziecko będzie większe, może samodzielnie bawić się w swoim łóżeczku czy wózku. Dzięki temu rodzice będą mieli chwilę dla siebie.

Gryzak dla ząbkujących dzieci

Gryzak to dobry pomysł na prezent dla noworodka i niemowląt.

Gryzaki przydadzą się około 6 – 8 miesiąca życia. Wtedy dzieci zaczynają ząbkować. Grzechotka z gryzakiem będzie dobrym wyborem. Gryzak pomoże w okresie ząbkowania masując przy tym bolesne dziąsła dziecka. Z drugiej dodatkowa zabawka zainteresuje dziecko.

Wybieraj gryzaki z naturalnych materiałów np. drewna. Unikaj tych barwionych.

Postaw na zabawki, które maja znaczenie lub personalizację

Szukając prezentu dla noworodka zastanów się, jak można uczynić go bardziej wyjątkowym i osobistym. Może powiązane z nietypowym hobby rodziców, znaczeniem imienia czy nietypowym nazwiskiem. Grzechotka o niebanalnym kształcie brokuła czy marchewki dla wegan, kaktus dla wielbicieli tych kwiatów a może pszczółka dla Mai? Prezent dla noworodka według własnego szalonego pomysłu na pewno zaskoczy nie tylko noworodka, ale i rodziców.